ОБИТЕЛЬ ЭЗОТЕРИКОВ


Join the forum, it's quick and easy

ОБИТЕЛЬ ЭЗОТЕРИКОВ
ОБИТЕЛЬ ЭЗОТЕРИКОВ
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.
Партнеры
Создать форум


Молитва запрещающая,Святого великомученика Киприана

Перейти вниз

Молитва запрещающая,Святого великомученика Киприана Empty Молитва запрещающая,Святого великомученика Киприана

Сообщение автор J.Dark Вт 8 Май - 19:09:32

Призываем тя, Владыко Боже Вседержителю, Вышний, неискусимый, мирный Царю: призываем тя, сотворившего небо и землю, от тебе бо произыйде Алфа и Омега, сиесть: Начало и Конец. Предавый человекам в послушание четвероножная и безсловесныя животныя, ты бо покорил еси тя, Господи, простри руку твою крепкую, и мышцу твою высокую и святую, и присещением твоим святым посети создание твое сие, и низпосли ему Ангела мирна, Ангела державна, души и тела хранителя, тако да запретит и отженет от него всякого лукавого и нечистого демона: ты бо еси Господь един высокий Вседержитель, благословенный во веки веков, Аминь.
Заклинаю тя духом, вдохнувшим человекам живот вечный, его же Имя страшно, и устами человеческими неизгланно.
Заклинаю тя грядущим огнем, и жупелом и пеклом и трубою, емуже солнце побежит на запад, и звёзды спадут на земли, и восплачутся вся племена и люди.
Заклинаю тя сшедшиму в долняя страны земля, и расторгшим твёрдыя верия, и разрушившим болезни смертныя, и благовестившим патриархам из мертвым воскресением.
Заклинаю тя ходившим по морю, и укротившим волны его.
Заклинаю тя повелити хотящим морю, издать вся в нем истопившияся, и земли в ней лежащих мертвых представить живых на Суд Божий.
Заклинаю тя повелевшим морю непреступати предела своего, дондеже прийдет Господь судити мир.
Заклинаю тя сошедшим на Синайскую гору, и глаголавшим с Моисеем и Аароном, и явльшемуся има в пламени огненном, и в столпе облачном.
Заклинаю тя изведшим люди своя от земля Египетския, и давшим им на камене сладкую воду пити, и претворившим воду в кровь.
Заклинаю тя казнившим Египта Моисеем десятию.
Заклинаю поразившим первенца Египетския. Заклинаю тя попалившим Содому и Гоморру, и пять градов иных от дождениему с небесе огненного града.
Заклинаю тя сидящим на престоле славы, пред ним же Огнь течет, и ему же предстоять Тьмами тьму Ангелы, и тыщами тыща Архангелы, и Серафимы вопиющие, Свят, Свят, Свят Господь Саваоф, исполнь небо и и земля Славы воея, еси во веки, Аминь.
И ты, душе лукавый, аще и не хотя воздажд славу Имени Святому Его, и дежи аще сидиши в удеси тела создания сего: или в главе, или в темени, или в брови, или в очию, или в ушию, или в устах, или в языце, или в выи, или в плещи, или между плещима, или в мышца, или в персех, или в души, или в сердци, или в селезени, или в плюцах, или в чреве, или под чревом, или в точите, или в естественных пределах, или в крепости, или в жилах, или в коленах, или в лыстах, или в голени, или в руку, или в ногу, или в жилицах, или в кровавици, или в костех, или в мозгу, или в крови, или в власах, или в ногтех, или в всем теле, отлучися, устранися и изыйди душе лукавый, и даждь славу Божию, тако Господь сильный над всеми есть: ибо клястеся идеже аще кто призовет Ися Господне, еще ищезнути вам.
Заклинаю тя именем Господа Иисуса Христа, распеншагося при Понтийстем Пилате.
Заклинаю тя рекшим: небо мне престол есть, земля же подножие ногам моим.
Заклинаю тя Архангелами Его, Михаилом и Гавриилом, Уриилом и Рафаилом.
Заклинаю тя Великим Именем Сына Божия, отлучитися от создания сего, и ниже с ним, ниже сложну быти с ним, но дати славу и службу Имени Святому его.
Заклинаю тя всеобразное на злостретение и нападение дневное и полуденное и полуночное, идеже аще еси, отлучися от создания сего, и низведи душу, и разсыпли, не раздроби тело его, но остави его чистаи жива Богу на службу.
Заклинаю тя грядущим утвердити престол между небом и землёю, и судити всему роду человеческому, праведным же и грешным. Ты убо душе нечистый, убойся имени Святаго Его, и отыди от создания сего.Убойся огня неугасаемого, убойся родства огненного всепоядающего. Убойся уготовавшего тебе огнь и жупел и пекло губителеви.Убойся явльшегося Моисееви и ААронови на горе Синайстей. Убойся явльшегося Иоанну на реце Иорданстей, его же видевши река убояся, и отступи, и возвратися вспять. И ты душе лукавый убойся, отступи и устрашися от создания сего.
Заклинаю тя отдающимся светом тако ризою, единым имеющим бесмертие. Тому бо подобпает всякая слава, чесь и поклонение Отцу и Сыну, и Святому Духу, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.
J.Dark
J.Dark
Пользователь

Сообщения : 152
Репутация : 27
Откуда : -
Настроение : +

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения